"Çocuk kalbi burada atıyor."
Nesil Çocuk › Yazarlar › 
Ersin Teres

1980’de Söğüt’te (Bilecik) doğdu. 2001’de Boğaziçi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisansa başladı. 2004 yılında aynı bölüme Araştırma Görevlisi olarak girdi. 2006 yılında Divânü Lügat-it Türk ve Budist Uygur Metinlerinin Sözvarlığı Bakımından Karşılaştırılması adlı çalışmayla yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Dili Anabilim Dalında Çağataycada Söz Yapımı adlı teziyle Doktora Öğrenimini tamamladı.
Üniversitedeki görevinin yanında değişik yayınevlerinde editörlük görevinde bulundu. Halen İstanbul Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünde Doç. Dr. olarak çalışmaktadır.
Türk dili ile ilgili çalışmalarının yanında Türk ve Dünya Edebiyatıyla da ilgilenen Ersin Teres’in özellikle çocuk edebiyatı alanında yayımlanmış birçok çalışması bulunmaktadır. Eserlerinden bazıları şunlardır:
Saadet ki Aya Benzer (Kutadgu Bilig’den Seçmeler), Divanü Lügat-it Türk’ten Seçmeler, Hikâye Sepeti Serisi (10 Kitap/Türkçe-İngilizce), En Sevdiğim Hikâyeler (10 Kitap/Türkçe-İngilizce), Zekâ Soruları, Zekâmatik, Eğlenceli Sorular, Babürnâme’den Seçmeler, Parlak Zekâ Soruları, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 1, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 2, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 3, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 4, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 5
Ana Menu
Ana Sayfa
Kitaplar
Yazarlar
Etkinlik Takvimi
Kitap
Yeni Çıkanlar
Çok Satanlar
Kitap Videoları
Yayın Kataloğu
Kurumsal
Hakkımızda
İletişim
Basından
Yazar Adayları
İletişim
Adres: Orhan Gazi Mahallesi 19.YOL Sokak No: 8, Posta Kodu: 34538 Esenyurt / İstanbul
Telefon: +90 212 551 32 25
Faks: +90 212 551 26 59

© 2020 Nesil Basım Yayın, tüm hakları saklıdır