"Çocuk kalbi burada atıyor."
Nesil Çocuk › Yazarlar › 
Fatma Beyza Tütüncüoğlu

Yayın hayatına bölgesel bir televizyon olan Yıldız TV'de başladı. Bizim Aile adında aylık yayınlanan dergide röportajlar yaptı ve kapak yazıları hazırladı. Denemeleri yayınlandı. Bu sırada Mert FM, Günışığı FM, üsküdar FM ve Moral FM'de Çalıştı. Burada Kültür-Sanat ve Magazin programları hazırlayıp sundu. Dilimizi bilinÇli ve iyı kullanmak iÇın Enver Seyıdoğlu'ndan diksiyon dersleri aldı. 1996 yılında TGRT FM' de Çalışmaya başladı. 8 yıl boyunca aynı radyoda program yapımcısı ve sunuculuğuna devam etti.


Atlı Karınca (Çocuk), Gelincik ve Zeytin Dalı (kadın-aile), Şiiristan ve Kardelen (şiir), Pazar Sabahı (haber), Kültür-Sanat, Çevre ve İnsan-Turkuaz (Çevre), Gönül Pınarı (ahlak din), Bir Roman Bir Hikâye (edebiyat), İncir Çekirdeği (mizah), İyı Uykular (Çocuk), Şairinin Günlüğü(şiir-edebiyat) programlarını hazırlayıp sundu.


Ayrıca TGRT'de yayınlanan Nelly adlı programda "Nelly" karakteriyle canlı dublaj yaptı. 2005 Ocak ayında TGRT FM'den ayrıldı.


Ayrıca Atlı Karınca adlı programı radyo Çocuk programları alanında;


Çocuk EdebiyatÇıları ve SanatÇıları Birliği tarafından 23 Nisan Çocuk ödülleri Dalında "2001 Yılının En Başarılı Radyo Çocuk Programı", 2002 yılında özel Sadabat İlköğretim Okulu tarafından "Yılın En Başarılı Radyo Çocuk Programı" seÇıldi. Birikim Kolejleri'nden ‘En iyı radyo Çocuk programı' plaketi aldı.


Muştu yayınlarının aÇtığı hikaye yarışmasında, "Bir Salyangoz Hikayesi" adındaki hikayesi birinci oldu.


Koruyucu hekimlik adına radyo tiyatrosu olarak hazırladığı ŞEKER PEMBE VE DOKTOR AMCA adında iki albümü var.


2006-2007 yılında Kardelen ana okulunda Çocuklara Ebru dersleri verdi. Ayrıca kuklalı masal dersleri hazırladı.


2006 yılı iÇerisinde Dost TV' de yayınlanan IHLAMUR adlı programı hazırlayıp sundu.


2000 yılından bu yana Can Kardeş Çocuk dergisinde kapak-tanıtım-masal sayfaları hazırlıyor.


Şimdilerde ise Moral fm'de C.tesi sabahları 9:30-12:00 saatleri arası PEMBE-MAVİ adında bir program hazırlayıp sunuyor. Ayrıca hafta iÇı NESİL ÇOCUK yayınlarında editörlük yapıyor.


NESİL ÇOCUK yayınlarından Çıkan KARAKTER EĞİTİMI adında kitapları var. Set halinde yayınlanan kitaplar 6 adetten oluşuyor. özür dilemek, lütfen demek, teşekkür etmek ve Çevre temizliği, kuralların önemi, yardımlaşmak konularının işlendiği kitaplar 5 yaş ve üzeri Çocuklara ve kendini her zaman Çocuk hissedenlere hitap ediyor.


Moral Dünyası dergisine gezi yazıları hazırlıyor.


Ana Menu
Ana Sayfa
Kitaplar
Yazarlar
Etkinlik Takvimi
Kitap
Yeni Çıkanlar
Çok Satanlar
Kitap Videoları
Yayın Kataloğu
Kurumsal
Hakkımızda
İletişim
Basından
Yazar Adayları
İletişim
Adres: Orhan Gazi Mahallesi 19.YOL Sokak No: 8, Posta Kodu: 34538 Esenyurt / İstanbul
Telefon: +90 212 551 32 25
Faks: +90 212 551 26 59

© 2020 Nesil Basım Yayın, tüm hakları saklıdır